Sprawdzone sposoby na dekorację pustych ścian.

Sprawdzone sposoby na dekorację pustych ścian.

Komentarze: 1
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Widok pustego mieszkania może być dość przerażający, ale jednocześnie to niepowtarzalna okazja, żeby od początku stworzyć miejsce zgodne z naszą wizją. Nie zapominajmy, że miejsce, które zagospodarujemy, będzie naszym wyjątkowym wentylem bezpieczeństwa. To właśnie w domu czujemy się najlepiej, otoczeni znajomymi przedmiotami i pamiątkami. Urządzenie go według swojego pomysłu sprawi, że zawsze z wielką przyjemnością będziemy do niego wracać, Naprawdę warto.

Od czego zacząć aranżację pustych ścian w mieszkaniu? 

Dobrze jest zacząć od ogólnej charakterystyki naszego lokum. W jakim stylu je umeblowaliśmy, co lubimy, a czego nie chcemy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie trzeba się również martwić, że coś nie wyjdzie, ponieważ zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeśli mimo wielu chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu jak upiększyć nasze wnętrze, poszukajmy inspiracji na stronach internetowych, w branżowych pismach, czy w programach telewizyjnych o dekoracji mieszkań, a jeżeli to nie pomoże, zasięgnijmy rady u specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami wszelkich bibelotów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to dużo rozwiązań. Zaczynając od najprostszego – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach czy też bez. Mogą to być przeróżnego typu pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. W tym miejscu należy zatrzymać się na chwilę przy zdjęciach rodzinnych, albowiem można je wyeksponować w naprawdę atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku bądź postawić na spontaniczność i pogrupować je ze sobą w najróżniejszy sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z wędrówek.

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o interesującym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając jakby obraz. Można przykładowo zrobić kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając w ten sposób mieszkaniu nowoczesnego oraz wyrazistego charakteru. Jeśli nasze mieszkanie nie należy do największych, prostym trikiem, żeby je optycznie powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Jak wybrać sposób aranżacji ściany w mieszkaniu?

Mogą one różnić się od siebie kształtem, czy stylem, efekt będzie niesłychanie skuteczny. Alternatywą dla często nudnych oraz pozbawionych wyrazu obrazów, mogą być atrakcyjne grafiki, z ciekawymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale także te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają także gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, które bez kłopotu znajdziesz w sklepach online.

Oryginalnym, ale w gruncie rzeczy odświeżonym pomysłem z przeszłości, jest wieszanie tzw. makram z roślinami, czyli splecionych w atrakcyjny wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych doniczek, która rewelacyjnie ozdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, warto zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która genialnie prezentuje się na pustej ścianie. Ta nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już zobaczyłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki albo od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniach umieścisz zdjęcie z wycieczki.

Klimatyczne aranżacje ścian 

Zasadniczo w aranżacji naszej przestrzeni nie ma żadnych ograniczeń. Nawet koszty nas nie ograniczają, co jest bardzo dobrą wiadomością. Wystarczy kreatywność i pomysłowość, a wiele dekoracji i ozdób możemy wykonać sami. Będą one z pewnością unikatowe i klimatyczne. Nasz dom, tak jak i my powinien się co jakiś czas zmieniać. Tworzenie jego charakteru może być wieloletnim procesem, co jest  fascynujące i ciekawe. Wcale nie trzeba od razu wiedzieć, jak ma wyglądać każda ściana i  każdy kąt. Z czasem wiele rozwiązań przychodzi samych.

Tagi
Dodane przez Gabriel Dudek
Sprawdzone sposoby na dekorację pustych ścian.
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze artykułu
Karolina Pietrzak

Mega pomysłem jest powieszanie plakatów, ale takich ładnych oprawionych w ramki.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz