Jak szybko oraz skutecznie sprzątać mieszkanie, dom i biuro?

Jak szybko oraz skutecznie sprzątać mieszkanie, dom i biuro?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Praca
Liczba głosów: 0

Urządzenia i akcesoria są niezbędnym elementem utrzymania czystości. Do urządzeń zaliczamy zmywarkę, która nas odciąży w myciu naczyń czy odkurzacz elektryczny z funkcją mycia, który zadba o czystą podłogę. W akcesoriach możemy znaleźć miękkie ściereczki z mikrofibry, które nie zarysują powierzchni oraz mopy obrotowe. Dzięki tak różnorodnym produktom, porządki staną się milsze i chętniej będziemy do nich wracać.

Ściereczka z mikrofibry jest niezastąpiona!

To właśnie tego rodzaju ściereczki na ogół stosujemy do ścierania kurzy. Bardzo chłoną wilgoć, są miękkie oraz można nimi dodatkowo myć. Nie zarysują powierzchni i stosuje się je wielokrotnie. Po wyschnięciu da się śmiało kolejny raz je użyć. Z kolei ściereczki dwuwarstwowe są grubsze i jeszcze w wyższym stopniu chłonne. Można stosować je do mycia podłóg bądź powierzchni samochodowych. Niezwykle praktyczne są także jednorazowe ściereczki papierowe. Szybko i skutecznie usuwają zabrudzenia z powierzchni mebli czy podłóg.

Innego typu akcesoria do sprzątania:

Prace porządkowe pochłaniają sporo czasu, wiążą się w wielu przypadkach z dość znacznym wysiłkiem fizycznym. Jednak, żeby ułatwić sobie życie, wskazane jest wyposażyć się w praktyczne akcesoria. Myjąc podłogę, wskazane jest posiadać mopa rotacyjnego, gdzie szybkimi obrotami można rzetelnie odcisnąć wodę. Taki mop ekspresowo staje się prawie suchy i nie zalewa podłogi resztkami wody. Do usuwania wszelakich zabrudzeń warto zakupić gąbki i ściereczki. Przy tym wszystkim, nie można zapominać o ochronie rąk. Tu rękawiczki będą niezbędne. Trzeba także dopasować je do wielkości dłoni. Dostępne są również w wersji antyalergicznej!

 

W mieszkaniu spędzamy sporą część naszego życia. Dlaczego więc nie zadbać o to, żeby było czysto i przyjemnie? W uporządkowanym domu lepiej się skupia, chętniej się przebywa i relaksuje. Zadbajmy o to, żeby na bieżąco w nim sprzątać! Każdego dnia myjmy naczynia, podłogi według potrzeby, a okna, jak tylko zauważymy, że są zabrudzone. Na resztę porządków możemy ustalić dogodny dzień tygodnia i się go trzymać.

 

Tagi
Dodane przez Luiza Stępień
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz